MASÁŽE

Anna Babičková:

Věnuji se masážím již 14 let, má práce mě naplňuje a jsem v ní šťastná a spokojená. Ráda pomáhám lidem od bolesti jak fyzické, tak i psychické. Má práce ji i mým koníčkem a je úžasné poznávat jak celé tělo, tak i nové lidi a jejich životy. Těší mě, když vidím, že má práce má smysl.

Aromaterapeutická masáž – masáž celého těla s přírodním esenciálním olejem, která pomáhá uvolnit mysl.

Bylinné měšce
a) zázvorové prohřívací – celotělová masáž pečetí naplněnou čerstvým zázvorem, za použití teplého zázvorového oleje a nahřátých lávových kamenů (pečet je nejprve nahřívána ve vodní lázni, poté je připravena k masáži), na závěr se provádí jemná masáž obličeje a vlasové části hlavy, je to prohřívací masáž která uvolňuje, prokrvuje a čistí tělo.

b) bylinkové s mořskou solí – celotělová masáž pečetí naplněnou sušenými bylinkami (tymián, rozmarýn, majoránka) a mořskou solí za použití teplého bylinného oleje a nahřátých lávových kamenů (pečet je nejprve nahřátá ve vodní lázni, poté je připravena k masáži), na závěr se provádí jemná masáž obličeje a vlasové části hlavy, je to uvolňující , očistná a uklidňující masáž.

Himalájská masáž – tato masáž celého těla je trochu ráznějšího stylu, kde masér používá směs vonného oleje, soli z mrtvého moře a s hlavní přísadou „himalájskou solí“, která pomáhá k prokrvení pokožky a svalů, doplnění minerálů. Zároveň je to velice hloubková detoxikace, tudíž také rozproudí lymfatický systém.

Protistresová masáž – u této masáže celého těla s vonným elejem, která je originální pro každého klienta, probíhá posílení proudění životní energie s prvky akupresurní terapie, která přínáší harmonizaci energie v těle. Provádí se teplým olejem s esenciální přísadou. Je to jemná, velice příjemná a oblíbená masáž.

Hot Stones – je to masáž horkými lávovými kameny s horkým olejem v kombinaci s ruční měkkou masáží celého těla včetně hlavy, teplo kamenů zlepšuje krevní oběh, trávení, zmenšuje spazmy a bolest, zvláčňuje tkáně, podporuje imunitní a lymfatický systém, skvělé uvolnění a prohřátí, nádherný zážitek.

Relaxační masáž hlavy – je to velice příjemná masáž, uvolňující, relaxační a vhodná pro lidi kteří pracují celý den s počítačem nebo mají vysoké psychické vypětí v práci, je masírován dekolt, krk, obličej, vlasová část, ramena a ruce.

Klasická masáž celého těla – masáž celého těla, postup – dolní končetiny zezadu, hýždě, záda, dolní končetiny zepředu, horní končetiny komplet, hrudník a šíje v sedě.

Klasická masáž částečná – hýždě, záda, šíje.

Medová masáž – Detoxikační – masáž je prováděna teplým medem který pomalu vmasírován do kůže. Poté klient odpočívá v teplém zábale z nahřátých lávových kamenů a mezitím se dělá masáž vlasové části. Je to hluboko detoxikační masáž.

Akupresurní masáž plosky – velice příjemná masáž kde se promasírovávají jednotlivé akupresurní body.

SHIATSU MASÁŽ   Shiatsu je prastará japonská léčebná metoda. V překladu to znamená „tlak prsty“. Při této masáži pomocí palců, prstů, dlaní, kolen, loktů nebo chodidel se vyvíjí tlak na příslušné body na těle, čímž je znovu obnovena energetická rovnováha těla. Výsledkem je tělesná a duševní pohoda, jednota těla, mysli a duše, harmonický tok energie v těle. Odstraňuje a zmírňuje bolesti různých míst na těle.

LYMFATICKÁ MASÁŽ – přispívá k očistě organizmu, posílení imunity, napomáhá k zmírnění svalové únavy, procesu celulitidy a je to také prevence proti rakovině. Dále je vhodnou pomocí od unavených a oteklých nohou, zmírňuje bolest hlavy a svalového napětí způsobené stresem. Při této masáži se používá speciální krém obohacený o minerály.

Lymfatická masáž obličeje a dekoltu – náš obličej odráží nálady a emoce. Stres a napětí může mít na náš vzhled ničivý dopad, svaly se napínají, což způsobuje tvrdý výraz. Masáž toto napětí uvolňuje a výraz se změkčí. Svalová tkáň v obličeji s věkem oslabuje, kolem úst, očí a na čele se objevují jemné vrásky. Je to velmi jemná technika masáže, speciální metoda, která efektivně působí na obličej, vyhlazuje ho, detoxikuje a obnovuje správný tok lymfy. Díky odvodu toxických látek z oblasti obličeje a dekoltu dochází ke zjemnění a zkvalitnění pokožky. Klient vnímá tuto metodu velmi dobře nejen díky kosmetickým účinkům, ale také díky působení na nervové zakončení (má antistresové účinky), klient se cítí svěže a uvolněně. Masáž pomáhá oddálit proces stárnutí, neboť díky ní se zlepší krevní oběh a pružnost svalů.

Anticelulitidová masáž – zde masér provádí ruční masáž, která se zaměřuje na prokrvení a okysličení svalů za použití teplého oleje, grepovou solí a speciálním gelem, který se krásně vstřebává do těla pokožky. Je to procedura, která pomáhá tělu k vyloučení neutralizované kyseliny nahromaděné v problematických partiích. Po dosažení zahřátí svalů následuje zábal z teplých lávových kamenů a krystalů. Cílem je rozproudit krevní oběh a lymfatický systém. Počet jednotlivých procedur závisí na stupni projevu celulitidy. Ale doporučuji ošetření celého těla, protože lymfatický systém je protkán od dolních končetin až po hlavu. Doporučuje se i změna jídelníčku a pitného režimu.

THAJSKÁ MASÁŽ – Thajská masáž pracuje s tělem, používá prvky z kupresury a jógy, proto se jí někdy říká „jógová masáž“ nebo „jóga pro líné“. Nepoužívají se při ní žádné násilné manipulace. Thajská masáž je terapeutická technika, jejímž základem je pročištění a harmonizace energetických drah a jejich bloků. V těle jsou ručité dráhy, kterými proudí životní síla (energie). Pokud je z nějakého důvodu volné proudění energie narušeno, dochází k nerovnováze a ta se projeví ve formě nemoci nebo nějakých duševních problémů. Thajská masáž je úžasné propojení důkladného procvičení pohybového aparátu, protažení svalstva a aktivací energetických drah a bodů. V těle máme 72000 energetických drah, ale při thajské masáži masér pracuje s 10 nejdůležitějšími, na kterých jsou umístěny akupresurní body a pro maséra je nejdůležitější a nejtěžší tyto dráhy správně vycítit a lokalizovat. Thajská masáž svým působením přispívá k tělesné, duševní i duchovní rovnováze. Provádím severní styl thajské masáže (WAT Pho), který je klidnější, má pomalé tempo a nejdůležitější je zpracování energetických drah.

THAJSKÁ MASÁŽ CHODIDEL – má dlouholetou tradici, přibližně 3000 let a vychází z prastaré čínské masáže chodidel. Své kořeny má však i v ayurvédě. Vychází z nauky o tělesných energetických drahách. Tyto dráhy jsou spojovacím článkem mezi chodidly a jednotlivými částmi těla a veškerými orgány. Naše chodidla jsou přesným obrazem našeho těla, nachází se na nich více než 7000 nervových zakončení. Masáž je kombinací uvolňujících technik, akupresury, protahování, uvolňování napětí v kloubech a uvolnění ztuhlého svalstva lýtek. Během masáže se stimulují reflexní body na chodidlech, což má celou řadu příznivých efektů na organismus, na stimulaci činnosti vnitřních orgánů, zlepšení cévního a lymfatického oběhu. Provádí se od chodidel až těsně nad kolena – palci, dlaní, prsty, klouby nebo i dřevěným kolíčkem za použití speciálního thajského oleje a krému. Po masáži následuje pocit uvolnění, lehkosti, klient se zbaví nejen únavy a bolesti nohou, ale uleví i křečovým žilám či bolesti hlavy.